Forenda profesyonelliği ve deneyimi ile tüm sistemleriniz ve veritabanlarınız güvenilir ellerde!

Yönetilen Hizmetler

Yönetilen Hizmetler ile kuruluşunuzun BT envanterinde bulunan tüm veritabanlarını uçtan uca yönetebilir, 7/24 aktif profesyonel veritabanı uzmanı ekibimizin sağladığı destek kapsamında veritabanı kurulumu ve konfigürasyonu yapabilir ve 7/24 bakım & destek, upgrade & migration ve lisans danışmanlığı gibi hizmetleri hızlıca sağlayabiliriz. Ek olarak tüm veritabanlarınızın belirli periyotlarda iş sürekliliği ve felaket kurtarma (disaster) işlemlerini de yine tüm RPO ve RTO değerlerine uygun olacak şekilde yerine getiririz.

Ayrıca veritabanlarınız için aktif ve proaktif izleme sistemimiz sayesinde tüm gerekli önlemleri alır ve güvenlik zafiyetlerinin hızlıca giderilerek ihtiyacınız olan tüm BT ihtiyaçlarınızı profesyonel bir şekilde çözüme kavuştururuz.

Kritik Sistemleriniz İçin Yönetilen Hizmetler

Temel kurumsal sistemlerinize Forenda’nın yönetilen hizmet ekipleri tarafından bakıldığını bilmenin paha biçilmez bir özgüvenine sahip olursunuz. Yönetilen hizmetlerimiz, sistemlerinizi korunduğunu bilerek işinize devam etmenizi sağlar.

Yönetilen Hizmetler ile Performansınızı Arttırın!

Teknoloji, işletmeler için daha fazla verimlilik sağlama ve yeni rekabet avantajları yaratma gücüne sahiptir. Buradaki zorluk genellikle, BT ve dijital dönüşümleri yönetmenin yalnızca teknolojiden daha fazlasının olduğunun farkında olan ve gerçek potansiyelini kullanmak için BT departmanının ötesine bakan bir iş ortağı bulabilmekle ilgilidir.

Yönetilen hizmetlerimiz, teknolojinin tüm işletme üzerindeki etkisini dikkate alan BT’yi yönetmek ve uygulamak için bütünsel bir yaklaşım sağlar. Bu da yalnızca teknoloji açısından değil, işiniz bağlamında ilgili BT hizmetlerini sunmamızı ve çalışma şeklinizi geliştirmemizi sağlar.

Yönetilen Hizmetlerimizden Nasıl Yararlanırsınız?

Kritik uygulama ve veritabanı sistemlerinizin her zaman kullanılabilir ve erişilebilir olduğunu, aynı zamanda işinizi desteklediğini bilerek, tamamen işinize odaklanabileceğiniz bir Yönetilen Hizmetler dünyası sunuyoruz! Forenda’nın proaktif yönetilen hizmetlari aşağıdakileri içerir:  
  • Daha iyi müşteri deneyimleri için mimari inceleme ve optimizasyon
  • İşletmenize güvenli ve garantili hizmet seviyeleri
  • İşletmenizi Forenda’nın kanıtlanmış planları ve en iyi uygulamalarıyla uyumlu hale getirerek, operasyonel riski hızla azaltır ve hizmet seviyelerini iyileştiririz.
  • Forenda’nın proaktif mimari liderliğindeki yaklaşımı sayesinde platformunuzun, en yüksek kullanılabilirlik seviyesine ulaşmasını sağlar.
  • Mimari ve veritabanı uzmanlarından oluşan profesyonel ve sertifikalı bir ekipten yararlanırsınız.
  • Hızlı yanıt desteği yaklaşımımızla işletmenizde çevikliği artırırsınız.
  • 7/24 izleme ve uyarılar
  • Önleyici bakım
  • Sorunlara ve destek taleplerine hızlı yanıt
  • Deneyimli, profesyonel ekiple 7/24 ulaşılabilirlik

TEKNOLOJİLER

Forenda hangi teknolojileri kullanır?

oracle

Oracle Veritabanı

Oracle Veritabanı; çoklu çalışma, yüksek alanda güvenle depolama ve aktif operasyon süreçlerinde sorunsuz kullanım amacıyla tasarlanmıştır. Oracle Veritabanı sunduğu özellikler ile tüm iş yüklerine sorunsuz hizmet verebilecek kabiliyetlere sahiptir.

 

oracle exadata

Oracle Exadata

Oracle’ın bütünleşik sistemi (engineering system) olan Exadata; yedekli yapısı, performanslı yazılım özellikleri ve eşsiz donanımı ile rakipsiz bir güç sunmaktadır.

oracle_goldengate

Oracle GoldenGate

İster aynı veritabanı teknolojisi, ister farklı veritabanı teknolojileri arasında replikasyon ihtiyacınız olsun, Oracle GoldenGate; gelişmiş yapısı, eşsiz veritabanı desteği ve performanslı özellikleri ile veri replikasyonu konusunda en gelişmiş ürünlerden birisidir.

oracle ebs

Oracle EBS

Üretim, finans, dağıtım, satış ve pazarlama, envanter yönetimi, proje yönetimi gibi süreçleri yönetmenizi sağlayan Oracle E-Business Suite ile ERP iş yükünüzü hafifletin!

postgresql

PostgreSQL

Open-Source ve ücretsiz bir ilişkisel veritabanı olan PostgreSQL; gelişmiş özellikleri, community desteği ve gelişmiş ekosistemi ile en çok tercih edilen open-source ilişkisel veritabanlarından birisidir.

mssql

MSSQL Server

Microsoft’un amiral gemisi ürünlerinden biri olan MSSQL Server; Always-On mimarisi, ACID desteği ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan bir ilişkisel veritabanıdır.

mqsql

MySQL

Adını çokça duyduğumuz ilişkisel veritabanlarından biri olan MySQL’in; Oracle, MariaDB, Percona gibi bir çok dağıtımı bulunmaktadır.

mongodb

MongoDB

Document Store tipinde bir NoSQL veritabanı olan MongoDB, tutarlılığı yüksek, json tabanlı ve çok performanslı bir open-source veritabanıdır.

cassandra

Cassandra

Wide-Column Store tipinde dağıtık bir veritabanı olan Cassandra, çok hızlı yazma ve bir o kadar hızlı okuma yapmanıza imkan sağlayan open-source bir veritabanıdır.

Elasticsearch

Elasticsearch

Bir search engine olan Elasticsearch; dağıtık mimarisi, Full Text Search desteği ve yüksek performansı ile ön plana çıkan bir NoSQL veritabanıdır.

Couchbase

Couchbase

Key-Value ve Json tabanlı olan Couchbase; dağıtık mimarisi, farklı iş yükleri için yaratılmış servisleri ve memory-first yapısı ile öne çıkan bir NoSQL veritabanıdır.

FORENDA

BİZE ULAŞIN