Veritabanı migration süreçleri konusunda profesyonel bir desteğe mi ihtiyacınız var? Hemen bizimle iletişime geçin!

Veritabanı Taşıma (Migration)

Veritabanı taşıma ya da bir diğer adıyla data migration işlemi, aynı veritabanı teknolojisi veya farklı veritabanı teknolojileri (cross-platform) arasında istenilen platforma verilerin minimum kesinti ile taşınması işlemidir.

Farklı veritabanı teknolojileri arası (cross-platform) migration hizmetimiz ile de istediğiniz veritabanı teknolojileri arasında geçiş yapmanızı sağlıyoruz. Örneğin Oracle veya SQL  Server veritabanlarınızı PostgreSQL veritabanına taşıyarak hem lisans maaliyetini azaltıyoruz hem de açık kaynak kodlu veritabanları konusunda ciddi bir kazanım sağlıyoruz.

TEKNOLOJİLER

Forenda hangi teknolojileri kullanır?

oracle

Oracle Veritabanı

Oracle Veritabanı; çoklu çalışma, yüksek alanda güvenle depolama ve aktif operasyon süreçlerinde sorunsuz kullanım amacıyla tasarlanmıştır. Oracle Veritabanı sunduğu özellikler ile tüm iş yüklerine sorunsuz hizmet verebilecek kabiliyetlere sahiptir.

 

oracle exadata

Oracle Exadata

Oracle’ın bütünleşik sistemi (engineering system) olan Exadata; yedekli yapısı, performanslı yazılım özellikleri ve eşsiz donanımı ile rakipsiz bir güç sunmaktadır.

oracle_goldengate

Oracle GoldenGate

İster aynı veritabanı teknolojisi, ister farklı veritabanı teknolojileri arasında replikasyon ihtiyacınız olsun, Oracle GoldenGate; gelişmiş yapısı, eşsiz veritabanı desteği ve performanslı özellikleri ile veri replikasyonu konusunda en gelişmiş ürünlerden birisidir.

oracle ebs

Oracle EBS

Üretim, finans, dağıtım, satış ve pazarlama, envanter yönetimi, proje yönetimi gibi süreçleri yönetmenizi sağlayan Oracle E-Business Suite ile ERP iş yükünüzü hafifletin!

postgresql

PostgreSQL

Open-Source ve ücretsiz bir ilişkisel veritabanı olan PostgreSQL; gelişmiş özellikleri, community desteği ve gelişmiş ekosistemi ile en çok tercih edilen open-source ilişkisel veritabanlarından birisidir.

mssql

MSSQL Server

Microsoft’un amiral gemisi ürünlerinden biri olan MSSQL Server; Always-On mimarisi, ACID desteği ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan bir ilişkisel veritabanıdır.

mqsql

MySQL

Adını çokça duyduğumuz ilişkisel veritabanlarından biri olan MySQL’in; Oracle, MariaDB, Percona gibi bir çok dağıtımı bulunmaktadır.

mongodb

MongoDB

Document Store tipinde bir NoSQL veritabanı olan MongoDB, tutarlılığı yüksek, json tabanlı ve çok performanslı bir open-source veritabanıdır.

cassandra

Cassandra

Wide-Column Store tipinde dağıtık bir veritabanı olan Cassandra, çok hızlı yazma ve bir o kadar hızlı okuma yapmanıza imkan sağlayan open-source bir veritabanıdır.

Elasticsearch

Elasticsearch

Bir search engine olan Elasticsearch; dağıtık mimarisi, Full Text Search desteği ve yüksek performansı ile ön plana çıkan bir NoSQL veritabanıdır.

Couchbase

Couchbase

Key-Value ve Json tabanlı olan Couchbase; dağıtık mimarisi, farklı iş yükleri için yaratılmış servisleri ve memory-first yapısı ile öne çıkan bir NoSQL veritabanıdır.

FORENDA

BİZE ULAŞIN