Microsoft SQL 

Kurumunuzda bulunan Microsoft SQL server veritabanı ile ilgili kurulumundan güvenliğie kadar tüm bileşenleri için uçtan uca destek vermekteyiz. Gerektiğinde yerinden veya uzakta 7/24 proaktif aksiyonlarımızla kesintisiz servis sağlamanıza destek olmaktayız.

 Microsoft SQL Server Nedir?

MSSQL olarak kısaltılan Microsoft SQL Server, verilerinizin hiyerarşik ve düzenli bir bütün içerisinde depolanmasını ve bu verilere birden fazla kullanıcı tarafından yönetim amaçlı erişimini kolay şekilde sağlayan bir veritabanı yönetim sistemidir. 

ACID (atomicity, consistency, isolation, and durability) desteği bulunan SQL Server yıllar içerisinde kendini kanıtlamış ve Dünya'da en çok kullanılan ilişkisel veritabanı yönetim sistemlerinden biri olmuştur.


SQL Server Always-On Nedir? 

Microsoft SQL Server Always-On, Microsoft Failover Cluster üzerine konumlandırılmış bir veritabanı High-Availability çözümüdür. Always-On ile birden fazla sunucu üzerinde SQL Server instance'ları çalıştırılarak bu instance'lar arasında Availability Group konfigürasyonu yapılır. Bu sayede verilerinizi anlık olarak tüm Always-On node'larına replike edilmektedir. Always-On ile birlikte otomatik failover, failback, switchover gibi işlemleri minimum efor ve kesinti ile gerçekleştirebilirsiniz.

MSSQL Edition'ları nelerdir?

SQL Server toplamda 5 farklı edition ile kullanılabilmektedir. 
- Enterprise
- Standard
- Developer
- Web
- Express