ElasticSearch Bakım ve Destek Hizmeti

Bünyelerine ElasticSearch sistemini dahil eden işletmelerin, gerekli olduğu durumlarda hızla istedikleri metin dosyalarına erişebildikleri bilinmektedir. Fakat bazen öyle can sıkıcı durumlar yaşanmaktadır ki hiç beklenilmeyen bir anda sistemin erişimi kesilebilir. Bu durumun esas nedeni ise düzenli bakım ve destek hizmetlerine başvurulmamasıdır. Eğer verilerinizi sistemli bir hale getirmek ve dilediğiniz anda birkaç saniye içerisinde bulabilmek istiyorsanız, Forenda Bilişim Teknolojileri’nden kurulum ve ElasticSearch Bakım&Destek hizmeti talep edebilirsiniz. 

Günümüzde insanlar, hayatlarını kolaylaştırma ve yaptıkları işlerden daha fazla verim alma amacıyla teknolojinin desteğine ihtiyaç duyarlar. Dijitalleşmenin bu denli hızlı yayılmasının ve hayatımızın her alanına entegre olmasının esas nedeninin, teknolojinin avantajlarından yararlanma ihtiyacı olduğu tahmin edilir. Fakat teknolojik gelişmelerin faydaları kadar çeşitli problemlere neden olan özelliklerinden de bahsedilmesinde fayda vardır. Öyle ki dijital ortamlarda her saniye sayıları katlanmaya devam eden milyarlarca veri bulunmaktadır. Büyük çaplı şirketler başta olmak üzere pek çok işletme için bu verilerin düzenlenmesi ve yapılandırılması gerekir. Bu noktada, piyasanın en başarılı arama aracı teknolojilerinden olan Elasticsearch devreye girmektedir. Forenda olarak bizlerde Elasticsearch Bakım&Destek alanı başta olmak üzere pek çok alandaki hizmetlerimiz ile sizlere destek olmaktayız.

Neden ElasticSearch Kullanmalısınız?

Elasticsearch, teknoloji şirketlerinin ve mevcut kullanıcılarının övgüyle bahsettikleri memnuniyet oranları yüksek bir yazılımdır. Lucene kütüphanesi üzerine inşa edilen Elasticsearch arama aracının ilk sürümü, 2010 yılında piyasadaki yerini almıştır. Bir tür metin arama motoru ve analiz aracı olan Elasticsearch, Java programlama diliyle geliştirilmiştir. Kısa süre içerisinde popülerlik kazanmasını sağlayan avantajları ise şunlardır:

 • Açık kaynaklı bir yapıdadır.

 • Yapılan aramalar çok hızlı sonuç verir.

 • Rakiplerinin aksine dağıtık sistemlerdeki gerçek zamanlı verilerle çalışabilir.

 • RESTFull API desteklidir.

 • Yedekleme işlemlerini kolaylıkla tamamlarken daha az kaynak kullanır. Bu sayede verimlilik artar.

 • Pek çok programlama dilini destekler.

 • Kurulum işlemleri hem kolay hem de hızlıdır.

 • Otomatik tamamlama özelliği bulunur.

 • Veri çeşitliliğine bağlı mapping yapılabilir.

 • Dokümanları json yapısında endeksleyebilir.

 • Cluster yapısı oldukça basittir.

Tüm bu avantajları uzun süre boyunca korumak istiyorsanız Elasticsearch bakım destek hizmetlerinden yararlanmayı da ihmal etmemeniz gerekir.

ElasticSearch Bakım&Destek Hizmetleri

Veri yedekleme ve ölçeklendirme amacıyla geliştirilen yazılımlar, kurulumlarının tamamlanmasının ardından belirli periyotlarda incelenmelidir. Bu, sisteme olan erişiminizi kaybetmemeniz ve kısa süreli de olsa aksamalar yaşamamanız için önemli bir detaydır. Aksi durumlarda zamandan tasarruf etmek ve verimliliği arttırmak gibi amaçlarınızı yerine getirmeniz mümkün olmayacaktır. İhtiyacınız olan tek şey ise Elasticsearch destek hizmetleri sunan bir firmayla çalışmaya başlamaktır.

Forenda Bilişim Teknolojileri olarak, 2020 yılından bugüne gelene kadar yüksek kalite garantisiyle teknolojik çözümler üretmekteyiz. İster veri depolama ister de veri düzenleme talepleriniz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Henüz piyasanın en başarılı ve kaliteli arama araçlarından olan Elasticsearch kullanmaya başlamadıysanız kurulum aşamasından bakım sürecine kadar pek çok hizmeti Forenda ile deneyimleyebilirsiniz. Sisteminizin aksamadan, kesintisiz bir şekilde çalışması için 7/24 hazır bulunan ekibimiz, Elasticsearch Bakım&Destek çözümleriyle her daim yanınızda. Siz de vakit kaybetmeden uzman ve deneyimli ekibimizle tanışabilir, verileriniz arasında kaybolmak yerine onları yönetmeye başlayabilirsiniz.