CouchBase Bakım ve Destek Hizmeti

Couchbase sunucular, son yıllarda kullanımı en çok tercih edilen server çeşitleri arasında yerini almıştır. Bu server tipi temel olarak, NoSQL tabanlı verileri saklar. Aynı zamanda da üye sayısı çok olan uygulamalar için kullanılan açık kaynaklı bir veritabanıdır. Couchbase sunucular sayesinde eş zamanlı olarak toplanan bütün veriler sağlıklı bir şekilde depolanabilir. Bu noktada Couchbase Bakım&Destek işlemleri de oldukça önemli hale gelir.

Yeni nesil sunuculardan birisi olan Couchbase server, günümüzde Paypal, eBay ve Linkedin gibi pek çok tanınmış platform tarafından kullanılmaktadır. NoSQL veri tabanlı olarak çalışan Couchbase; sorgulama dili olarak N1QL’e sahipken, verileri ise JSON olarak saklamaktadır. Ayrıca, Couchbase’de verilerin hepsi Bucket olarak adlandırılan ve belirli bir mantıkla çalışan yapılarda korunur. Bucket olarak verilerin depolanması ise şu şekilde olmaktadır:

 • Ephemeral Bucket: Verilerin geçici olarak bellekte saklanmasıdır.

 • Couchbase Bucket: Verilerin diske ve belleğe yazılmasıdır.

 • Memcached Bucket: Verilerin belleğe yazılmasıdır.

Forenda Bilişim Teknolojileri olarak, tüm bu özellikleri barındıran Couchbase Bakım&Destek konularında sizlere hizmet vermekteyiz. Bizlere sitemiz üzerinden istediğiniz zaman ulaşabilir ve anında projelerinize en uygun olan Couchbase sunucu hizmetini edinebilirsiniz.

Couchbase Özellikleri Nelerdir?

Sunucu olarak kullanılan Couchbase büyük verilere sahip olan projeler için en kullanışlı olan serverlar arasında bulunur. Couchbase özellikle mobil uygulamalar gibi veri akışının çok olduğu projeler için de en iyi seçenektir. Buna bağlı olarak Sync Gateway, Lite gibi benzeri özellikler için de uygundur.

En verimli ve güvenilir olan server sistemlerinden birisi olan Couchbase özellikleri ile kullanım kolaylığı da sunar. Aynı zamanda kullanıcılarına verilerin korunması ve saklanması açısından da pek çok avantaj sağlar. Bunlara bağlı olarak başlıca Couchbase özellikleri ise şunlardır:

 • Verileri değiştirmeden indeksler oluşturması

 • Verileri bozmadan yeni sorgular hazırlayabilmesi

 • SQL entegrasyonu ve göçüne müsait olması

 • Yüzde yüz uyumlu olmak üzere memcached ile nesne önbelleği hazırlaması

 • Anahtar, değer ya da doküman olarak veritabanı oluşturabilmesi

 • Couchbase Lite yani Couchbase server ile Couchbase Sync Gateway arasında otomatik senkronizasyonu mümkün kılması

 • Memory first temeli olduğundan dolayı hızlı işlem yapabilmesi

 • Doküman indeksleme sağlaması

 • Geçici dökümanlar oluşturabilmeyi sağlayan, TTL özelliğine sahip olması

 • Replication özelliğine sahip olması

 • Verileri farklı nodeler üzerinde dağıtabilmesi

 • Verileri JSON olarak tutabilmesi

Bütün bu özelliklerin sorunsuz bir şekilde hizmet vermeye devam edebilmesi için bakım ve destek konularının ihmal edilmemesi gerekir.

Couchbase Nerelerde Kullanılır?

Dijitalleşmesin günlük hayatımızda aktif olarak etkisini göstermesi ile birlikte Couchbase server sıklıkla karşımıza çıkar. Son dönemlerde adını duyduğunuz bu sunucu büyük platformların gözdesi haline geldi. Özellikle tüm dünyada bilinen Linkedin, eBay, eBay ve PayPal gibi tanınmış siteler bu serverdan yararlanır.

Verilerin hepsi Bucket denilen düzenli ve güvenli bir şekilde çalışan yapılar sayesinde korunur.

Forenda Bilişim Teknolojileri olarak tüm Couchbase özellikleri konusunda sizi bilgilendirmek ve verilerinizi yönetmek için destek hizmeti vermekteyiz. İhtiyacınız olan her an 7/24 ulaşım sağlayabilirsiniz. “Couchbase nedir?” gibi aklınıza takılan tüm sorular için danışmanlık ve destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Tüm sorularınız ve destek talepleriniz için Forenda Bilişim Teknolojileri ile iletişime geçebilirsiniz. 

Couchbase Bakım ve Destek Hizmeti Neleri Kapsamaktadır?

Couchbase bakım destek konusunda, her zaman yanınızda olan firmamız sizlere bütün aşamalarda kolaylık sağlamaktadır. Forenda Bilişim Teknolojileri olarak sizlere alanında uzman olan ekibimizle birlikte 7/ 24 hizmet vermekteyiz. Bu bağlamda, her zaman için müşterilerimizin projelere uygun Couchbase veritabanı yazılımlarının oluşturulmasını sağlıyoruz.

Verdiğimiz bu hizmet kapsamında, sizlerin projeleri doğrultusunda Couchbase yapılandırma, optimizasyon, kurulum ve yazılım danışmanlığı olarak her koldan destek oluyoruz. Couchbase destek hizmetimize bağlı olarak, kurulum aşamasından sonra da bütün kontrolleri sağlıyoruz.

Forenda Bilişim Teknolojileri olarak, olası sorunlarda sürekli olarak sizlerle irtibat halinde kalıyoruz. Couchbase bakım, yönetim ve destek hizmetleri ile sizlere sunucularınızın sorunsuz ve en verimli şekilde çalışabilmesi için yardımcı olmaktayız. Tüm bunlardan yararlanmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.