MSSQL Server Bakım ve Destek Hizmeti

Forenda Bilişim Teknolojileri olarak MSSQL Server sürümleriniz için Bakım&Destek hizmeti vermekteyiz. Yapmış olduğumuz bakımla veritabanı bütünlüğünüz korunacak ve daha sağlıklı çalışma gerçekleştirebileceksiniz. Devamlılık sağlayacak olan bakım hizmetimizle ilk olarak bakım planlamasının temelini oluşturuyoruz. Böylece size daha kararlı ve hatasız bir çalışma sunmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda MSSQL server Bakım&Destek için 7 gün 24 saat hizmet verebiliyoruz. Bu hizmetimizden yararlanmak için internet sitemizin “İletişim” bölümünden bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde mail atarak da istediğiniz bakım hizmetini alırsınız. MSSQL Server Bakım&Destek hizmetimizle alakalı gerekli bilgileri okuyabilirsiniz. 

MSSQL Server Bakım Destek Hizmetimiz

Vermiş olduğumuz MSSQL server bakım destek hizmetinde ilk olarak bakım planlarının temeli bulunur. Bu planlamalara, aşağıdaki nedenlerden dolayı ihtiyaç duyulur:

 • Veritabanının sürekliliğini ve performansını arttırır.

 • Bir probleme karşı zararı minimuma indirir.

 • Tutarlılık denetimleri ile veritabanındaki problemleri kontrol eder. Böylece veri kaybını en aza iner.

 • İndeks bakımı yaparak indeksler yeniden yapılandırılır. Bu sayede sayfa bütünlüğü iyileştirilir.

 • İstatistikleri güncelleyerek eski verilerin değişimi önlenir.

 • MSSQL’daki dosyaları temizleyerek eski ve gereksiz verilerin silinmesi sağlanır.

 • Bakım plan sihirbazıyla bakım planının basit şekilde yapılması sağlanır.

 • Plan oluşturma, düzenleme ve zamanlanmış görev işlemleri tümleşik destekle çok daha verimli bir şekilde yapılır.

Bakım planlarıyla bazı kısıtlamalarla da karşılaşabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki maddeleri göz önünde almanızı öneririz:

 • Her bakım operasyonlarının görevleri birbirinden bağımsızdır.

 • Bütün bakımlar, aynı anda gerekli olmayabilir. Bu nedenle ihtiyacınıza yönelik bakım yaparız.

 • Her sunucu için ayrı ayrı bakım yapılır. Birden çok sunucuya yapılamaz ve başka bir sunucuda kullanılmaz.

SSIS Paketleri

SQL Server bakımınız için SSIS paketleriyle de bakım yapılabilir. Bu sistem, bakım planlarını basit bir şekilde düzenlemektedir. Ayrıca paket yapılandırmaları birden fazla kullanıcıda da kullanılabilir. Tek bir pakete ait olan uzantılar veya ayar değişiklikleri, birden fazla sunucuda birlikte kullanılabilmektedir.

Custom Transact SQL Scripts

Özel olarak tasarlanan SQL scriptleri ile de bakım yapılabilir. Böylece tüm ayarlarınızı özelleştirebilir, veri değişimindeki gereksiz işlemleri en aza indirir. Yine, kod içeriği olduğu için birden çok server için de kullanılabilir. Ayrıca internet üzerinden de belirli scriptler ücretsiz olarak bulunabilir.

Power Shell Scripts

Power Shell üzerinden de bakım yapmak mümkündür. Bu bakımla uzaktan serverlara bakım planlarının uygulanmasını sağlar. Aynı zamanda serverlar uzaktan yönetilir. Ayrıca SQL server agentta ve Windows görev yöneticisinin manuel biçimde bakımı yapmalıdır. Yine, tamamen profesyonellik isteyen bir uygulamadır. Bu bakımı yapmak için power Shell scripti çok iyi derecede bilmek gerekir.

SQL Server Agent Ayarlarının Yapılandırması

Bakım planlarının işleyişi için SQL Server Agenta ihtiyacımız vardır. SQL Server Agent, bir veya birden fazla planı otomatik biçimde zamanlanmış görevle çalışır. Aynı zamanda bir bakım planı çalıştığında veya hata verdiğinde uyarı üretmesi için yapılandırılması gerekir. SQL Agent için Database mail, SQL Agent mail ayarları, geçmiş kayıtları tutma, SQL Agent uyarıları gibi birçok konu bulunur.

Bizi tercih ettiğinizde ihtiyacınız olan MSSQL Bakım&Destek hizmetini alabilirsiniz. Daha etkili ve düzenli bir çalışma için uzmanlarımızla hizmet vermekteyiz. Aldığınız hizmet, işletmenize çok daha iyi bir çalışma ortamı sunar. Ayrıca çalışma ortamınız kadar maaliyet anlamda da size tasarruf sağlar. Bu rekabet ortamında rakiplerinizin önüne geçmek için bizi tercih edebilirsiniz. Disiplinli ve profesyonel çalışma anlayışımızla 7/24 destek vererek işinizin büyümesine katkıda bulunabiliriz.