MySQL Bakım ve Destek hizmeti

Dijitalleşmenin ön plana çıktığı günümüzde kuruluşların kullandığı veritabanlarının normalizasyonu, index düzenlemesi ve dağıtık sunucu kullanımını hızlandırılabilmektedir. Forenda olarak bu kapsamda, müşterilerimize veritabanı hizmeti sunmaktayız. MySQL Bakım&Destek hizmeti kapsamında, veritabanınızın performansını düzenli olarak izlemekte ve kesintisiz erişim sağlamanız için günlük bakımlarınız yapılmaktadır. Bunun yanı sıra yedekleme, yönetim ve hata giderme gibi tüm işlemler gerçekleştirilir. Sisteminizin yapı ve gereksinimlerine göre 7 gün 24 saat, özel çözümler ile destek sağlanır.

Firma olarak sigorta, banka ve kamu gibi büyük şirketlerde sertifikalı uzman danışmanlarımız ile hizmet vermekteyiz. Müşterilerimizin Linux ve Windows sunucularında bulunan MySQL veritabanları için uzaktan ya da yerinde bakım destek hizmeti için çalışıyoruz.

MySQL Danışmanlık Hizmetleri

Forenda Bilişim Teknolojileri’nde, günden güne değişmekte olan veritabanı dünyasındaki yeni gelişmeler sizler için takip edilir. Firmamız, veritabanı ürünlerinin gereksinimlerinize uygun yapılandırılması ve konumlandırılması için projenizin her adımında uzman kadrosu ile yanınızdadır.

Bizi tercih ederek veritabanı maliyetlerinizi azaltabilir, kaliteli hizmet alabilirsiniz.

MySQL Danışmanlık Kapsamı

MySQL Bakım&Destek hizmeti, kurumların ihtiyaçlarına göre farklı SLA seviyelerinde belli günlerde ya da sürekli bir şekilde uzman kadro ile verilmektedir. Bununla birlikte MySQL danışmanlık kapsamında yapılan işlemler şunlardır:

  • MySQL Export- Import ile tablo yedekleme hizmeti

  • MySQL tüm versiyonlar için otomatik failovering ve yönetimi ile felaket kurtarma yöntemi, cluster kurulum

  • Performans tuning ve SQL tuning yaparak veritabanı ve sorgu performansı iyileştirme

  • MySQL backup ve recovery ile anlık yedekleme ve kriz durumu için en az veri kaybı konfigürasyonu yapılması

  • MySQL tüm versiyonlarının cluster ve single kurulum ve konfigürasyonu

  • Aylık, haftalık ve günlük periyodik veritabanı kontrolü ve bakımı (Database Health Checks)

  • MySQL tüm versiyonları için upgrade yapılması ve gereken patchlerin uygulanması

  • Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında Data Masking, Transparent Data Encryption gibi yöntemler kullanılır. Bu sayede gerekli veritabanı güvenliğinin sağlanması

  • Oracle Migration ve MySQL yazılımlarının iki ortama da uyumunu talep eden ya da lisans sorunu yaşayan müşterilerimiz için MySQL veritabanlarının Oracle’a taşınması

Uzman kadromuz ile yukarıda verilen işlemler için 7/24 destek sağlanmaktadır.

MySQL Workshop Hizmetlerimiz

Eğitimler, kurum ve firmaların teknolojilere uyum süreçlerini daha kolay ve etkin bir şekilde yerine getirmelerinde önemlidir. Verilen eğitimler, klasikleşmiş yöntemler haricinde workshop çalışmalar şeklinde uygulamalı ve uzman kadro ile sizlere ulaştırılır.

Workshop çalışmalarımız, katılımcıların pasif olarak değil aktif bir şekilde yer almaları ile gerçekleşmekte ve süreç bu şekilde tamamlanmaktadır. Workshoplar’da aktif ders ve katılımların yanı sıra destekleyici eğitim kitapları da kullanılmaktadır.

Eğitimler kapsamında, kurumunuz için gereken veritabanı eğitimleri ihtiyaçlarınıza göre planlanmaktadır. Eğitimler, ister yerinde isterseniz uzaktan uygulamalı olarak verilmektedir.

MySQL Dış Kaynak Hizmetleri

Dönemsel ya da sürekli IT projelerinizde, uzman kadromuzdan ihtiyaç duyduğunuz IT personelini talep edebilirsiniz. Böylece riski daha az maliyetle, daha kolay yönetme imkanınız olacaktır.